نتایج جستجو برای عبارت :

نرجس چت

نرجس چت
چت روم نرجس از چت های جدید فارسی است که اولش به خوبی پیشرفت ولی رفته رفته کاربران ان کم شدند اما بعد از مدتی این چت روم با اوردن امکانات جدید به سایت جذابیت و جلوه ویژه ای به چت روم بخشید و اکنون نرجس چت جز برترین چت روم های فارسی است .
شما عزیزان میتوانید با کلیک بر روی تصویر زیر یا هریک از لینک های بالا وارد نرجس چت اصلی شوید
با اولین ورود به چت روم زیبای نرجس امتیاز و درجه بالا هدیه میگیرید همین الان وارد شده و ثبت نام کنید
چت روم نرجس :
ولادت منجی بشریت

حکیمه خاتون،دختر امام جواد(علیه السلام) و عمه ی امام حسن عسکری(علیه السلام)،دراین باره می گوید:
امام حسن عسکری(علیه السلام) مرابه نزد خود فرا خواندند وفرمودند:
 ای عمه!امشب افطار نزد ما باش چرا که امشب نیمه شعبان است و حجت خدا که حجت او بر روی زمین است متولد می گردد.
عرض کردم:مادر او کیست؟
فرمودند:نرجس.
گفتم:فدایت شوم نشانه ای در نرجس خاتون نیست.
امام فرمودند:همین است که به تو می گویم.
سپس آمدم به به پیش نرجس رفتم.وقتی سلام 
اد
یک سال و یک ماه پس از ازدواج امام حسن عسکری (ع) و نرجس خاتون امام زمان به دنیا می آیند حضرت ولی عصر (ع) بنا بر بیشترین روایت روز جمعه نیمه شعبان 255  هجری قمری متولد شده اند.
جالب است بدانیم او پیش از آفتاب چشم به این جهان گشود، تا همیشه آفتاب را پشت سر قرار دهدشب این میلاد خجسته را «شب برات»  و «شب مبارک» و «شب رحمت» خوانند. شیخ صدوق درکمال الدین نقل می کند نرجس خاتون روزی مشاهده می کند که نوری وارد بدن او می شود و به امام حسن عسکری موضوع را گزارش م
محمد بن محمد حافظی بخاری (مشهور به خواجه محمد پارسا)، عالم حنفی مذهب، می نویسد:
ولم یخلف الحسن العسکری رضی الله عنه ولدا ظاهرا ولا باطنا غیر أبی القاسم محمد المنتظر المسمى بالقائم عند الامامیة وکان مولد المنتظر رضی الله عنه لیلة النصف من شعبان سنة خمس وخمسین ومأتین وأمه أم ولد یقال لها نرجس توفی أبوه رضی الله عنهما وله ست سنین أو خمس سنین.

الحافظی البخاری، محمد بن محمد بن محمود (المتوفى 865 هـ)، فصل الخطاب بوصل الأحباب، ص443.
حسن عسکری رضی الله
تبرییییک انتظار چندین ماهه به سر رسیدسو من سه به بازار آمد.....تبریک ویژه به مخاطبای چشم انتظارنوش روح‌ مبارک‌تان شود#نرجس‌_شکوریان_فرد#عهد_مانا
بشتابیدقیمت با تخفیف ویژه:۱۴۰۰۰تومان#سفارش از طریق@sefaresh_namaktab
سو.من.سه: آدم های متفاوت خواندنی هستند.بخوانید و متفاوت زندگی کنید.
سو.من.سه : نرجس شکوریان فرد
بریده کتاب(۱):
من، همه نگاه­های جواد را می­خواندم. چشمانش یک معرفت خاصی داشت که هیچ­کس نداشت. کافی بود یک­بار از یکی مرام ببیند، بعد اگر هزاربا
{هزار و یک نکته پیرامون امام زمان(عج) - شماره 32}

تحتِ نظر بودنِ مادرِ امام - عجل اللَّه تعالى فرجه الشریف

مورّخان نوشته اند: «نرجس خاتون» مادرِ گرامىِ امام مهدى، همواره تحت نظر بود تا این که حوادث گوناگونى حکّام عباسى را به خود مشغول کرد و از آن بانو در جهت دستیابى به حضرت دست کشیدند. آن حوادث از این قرار است:
درگیرى با یعقوب بن لیث صفارى،
خروج معتمد و متوکّل از سامرّا و سفر به بغداد به خاطر غائله یعقوب لیث،
مرگِ عبیداللَّه بن یحیى بن خاقان،
آیت الله کشمیری می‌فرمود در هند یه مرتاضی بود، این توانایی رو داشت که اگر اسم شخص و مادرش رو بهش میگفتیم، بهت میگفت که طرف زنده‌س یا مرده و کجا دفنه. ازش چند نفر رو پرسیدیم کاملا درست جواب داد. مثلا آیت الله بروجردی رو پرسیدیم، گفت: کُم کُم. منظورش قم بود. یعنی قم هستش پرسیدیم زنده‌س یا مرده، گفت مرده. آیت الله کشمیری اهل کشمیر بود و زبان هندی رو بلد بود
این مرتاض این توانایی رو داشت که بفهمه منظور ما چه کسی هست. چون مثلا اسمها خیلی مشترک هستش،
نام پدر این بزرگوار امام حسن عسکری (ع) پیشوای یازدهم و نام مادر گرامیشان نرجس خاتون (س) می باشدکه ایشان بنا بر روایات یک شاهزاده رومی بودند و درخواب با امام حسن عسکری (ع) آشنا شده و مسلمان می شوند . امام زمان تنها فرزند امام حسن عسکری (ع) می باشد
این اردو یک روزه  در مکانی بنام روستای دره دُر، واقع در شهرستان رفسنجان که همه در استان کرمان به واسطه چشم انداز سرسبز، کوهستانی زیبا و چشمه های روانش می شناسند، توسط کادر بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت نرجس برگزار شد. که در کنار آن دانشجویان را به خانه خشتی حاج علی که در شمار بزرگترین خانه های خشتی جهان می باشد، نیز بردند.
این اردو از استقبال ویژه دانشجویان این دانشگاه برخوردار شد.
قبل از پیروزی انقلاب، وقتی حکومت‌ نظامی اهالی شهر را عاصی کرده بود، جوان ‌های ضد رژیم پهلوی سلاح ‌های خود را در منزل یکی از مبارزان زن انقلابی پنهان می ‌کردند؛ این زن در خفقان حکومت پهلوی یکی از پر خطر ترین اقدامات انقلابی مثل نگهداری از اسلحه و نوشتن مقالات تیز علیه پهلوی را انجام می ‌داد. حالا فکرش را بکنید که انقلاب پیروز شده و امام فرمان تشکیل بسیج را داده بود. خانه زن مبارز پرشده بود از انواع سلاح ‌های کلت، نارنجک و هر آنچه می ‌شد با
بسم الله الرحمن الرحیم

درباره ولادت با سعادت حضرت ولی عصر حجه بن الحسن العسکری علیه السلام
حکیمه خاتون دختر بزرگوار حضرت امام جواد علیه السلام روایت نموده است که من پیوسته به خدمت آن امام بزرگوار حضرت امام حسن عسکری علیه السلام مشرف می‌شدم و برای آن جناب دعا می‌کردم که خداوند او را فرزندی روزی فرماید. روزی بر آن جناب داخل شدم و برای آن حضرت دعا کردم پس به من فرمودند: ای عمه، آنچه دعا مینمودی که خداوند به من روزی کند امشب متولد می‌شود ک
انتخابات شورای دانش آموزی نرجس طاقانک مورخ 97/8/1 با شکوه و استقبال
بسیارخوب دانش آموزان و تمهید برگزاری مطلوب انتخابات انجام شد.در آغاز
آیاتی از قرآن تلاوت گردید پس از آن کاندیداها به معرفی خود پرداختند و
انتخابات به طور رسمی راس ساعت 9:30 آغاز گردید که جناب آقای روغنی کارشناس
آموزش متوسطه اول و جناب آقای تخشیده از انتخابات بازدید بعمل آوردند.

توبه 313 - مرز تخصصی ترک گناه و نزدیکی به خدا
http://tobe313.ir

آشنائی با نام، کنیه و القاب حضرت

آخرین امام شیعیان و دوازدهمین جانشین رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در سپیده دم جمعه، نیمه شعبان سال ۲۵۵ هجری قمری ( ۸۶۸ میلادی ) در سامراء یکی از شهرهای عراق، دیده به جهان گشود. ( ولادت امام زمان) پدر گرامی او، پیشوای یازدهم شیعیان حضرت امام حسن عسکری علیه السلام و مادر بزرگوار آن حضرت، بانویی شایسته به نام «نرجس» بود که درباره ملیّتِ او روایات، مختل
جشن نیمه شعبان *میلاد حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف* در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام دهستان برنطین برگزار گردید.
این جشن با مداحی مداحان اهل بیت و اجرای زیبای گروه سرود
ابن الزهرا ، برگزاری مسابقات بین شرکت کنندگان و قرعه کشی و اهدای جوایز
به اسامی متبرک به نام *مهدی،مهدیه،نرجس* برگزار شد.
ما را بکشید ، بیشتر می گردیمدر حفظ ولی مثل سپر می گردیمهر چند سلیمانی ما را کشتیددر جنگ شما چو شیر نر می گردیم

مزد یک عمری رشادت را گرفتغرق خون اذن زیارت را گرفتمرگ در بستر برایش ننگ بوداز گل نرجس شهادت را گرفت
حاج مجتبی قاسمی
اولین سرآغاز شوریدگی و مستی
تقدیم ب حضرت عشق
در بین آیات کریمه ی قرآن حکیم
آیاتی ک بیشتر از همه مرا جذب خود می کرد
آیاتی بود ک درباره ی حضرت مریم سلام الله علیها و فرزندش عیسی مسیح علیه السلام بود.
نحوه ی تکوّن حضرت عیسی، روح الله.
و از سوی دیگر 
اینکه در روایات آمده ک وقتی حضرت صاحب الزمان علیه السلام و روحی فداه، قیام فرمایند و ظهور نمایند؛
اولین پیامبری ک رجعت می کنند حضرت عیسی علیه السلام است.
از طرفی
می دانستم ک مادر گرام
اولین سرآغاز شوریدگی و مستی
تقدیم ب حضرت عشق
در بین آیات کریمه ی قرآن حکیم
آیاتی ک بیشتر از همه مرا جذب خود می کرد
آیاتی بود ک درباره ی حضرت مریم سلام الله علیها و فرزندش عیسی مسیح علیه السلام بود.
نحوه ی تکوّن حضرت عیسی، روح الله.
و از سوی دیگر 
اینکه در روایات آمده ک وقتی حضرت صاحب الزمان علیه السلام و روحی فداه، قیام فرمایند و ظهور نمایند؛
اولین پیامبری ک رجعت می کنند حضرت عیسی علیه السلام است.
از طرفی
می دانستم ک مادر گرام
سعید: روایتی شیرین و متفاوت از زندگانی نوجوانی سنی
سعید: نرجس شکوریان فرد
بریده کتاب(۱):
مادر در دلش، اعتقاد داشت به خانواده ی پیامبر؛ به اهل بیت. و الا که توسل و نذر در میان آن ها که اهل سنت بودند چندان رسم نبود.اما مادر در سال های پیش هم برای حال تب دار دخترش متوسل شده بود به حضرت اباالفضل.حتی بعضی مسیحی ها هم یک دل دارند که با حسین و ابالفضل مصفا می شود. و یک پنجره فولاد که خیلی ها دخیل بستن به آن را گشایش در کارشان می دانند.

ادامه مطلب
ملیکه (ملیکا) بنت یشوع، نوه دختری قیصر روم نسب مادرش به شمعون، یکی از
حواریعیسی(ع) می‌رسید. ملیکه که در کاخ جدش بود، حضرت مریم(ع) و حضرت فاطمه(س) را
در عالم رؤیا می‏‌بیند و حضرت فاطمه(س) او را به اسلام دعوت می‌‏کند و وی را متقاعد
می‏‌سازد تا خود را به اسارت لشکریان اسلام درآورد. ملیکه سپس در جنگ بین مسلمانان
با رومیان، اسیر مسلمانان می‌شود و امام هادی(ع) فردی را مأمور می‌کند و ملیکه را
از بازارِ برده‌فروشان می‌خرد و به عقد امام حسن عسکری
گوشه ای از زندگینامه حضرت مهدی (عج)

ولادت امام زمان(ع) از عموم مردم پنهان نگه داشته شد

امام
دوازدهم شیعیان، در منابع مختلف و ادعیه و زیارات با القاب و کنیه‌های
بسیاری وصف شده است که مشهورترین آنها عبارت‌اند از مهدی، صاحب الزمان،
منتَظَر، حجت الله، بقیة الله، منتقم، موعود، خاتم الاوصیا، غائب، مأمول،
مضطر و قائم.
 زندگینامه امام مهدی(عج)
حضرت مهدی (عج) در سال 255 قمری در سامراء
متولد شد. نام پدر آن‌حضرت، امام حسن عسکری(ع) و نا
۱. سارا میخواهد ضرب المثل بگوید؛ میگوید: "کارُ کی تموم کرد؟ اون که شروع کرد!"
۲. سارا به مامانش گفته است: "مامان میبینی هیچ کدوم از مامانهای دور و برمون مثل تو نیستن که این قدر شولوغ بازی در بیارن و بگن و بخندن و با بچه ها بازی کنن. تو هم خودتو از باکلاسی ول نده!"
۳. مهدی میگوید: "خاله شما چقد چسب زخم دارید؛ مگه جنگ جهانیه؟!"

۴. نرجس در مورد طول عمر جنتی جوک میگوید.‍♀️ شیرین میگوید: "خاله جای کسی رو تنگ نکرده. چی کار به کارش دارین؟" نرجس لبخند شیطانی
همه می گویند زادگاه شما، محل ظهور جسم خاکی و وجه بشری شما در این عالم، ناحیه ای است مقدسه، بنام سامرا، و گویند سامرا یعنی « سُرَّ مَن رآی » یعنی هرکه آن را رؤیت نمود، مسرور شد.
و بر دلم القا کردید که:  سامرا یعنی : « سِرُّ مَن رآی » یعنی سرّ و حقیقت ِ هر کس ک رؤیتش نماید.
و این القا را تأیید نموده؛
  مرا ب سوی این سرّ پنهان کشاندید.
و سخنها در این نهفته است.
ک شما آن سرّ پنهان شده در تمام موجوداتی.
ک در دعای نماز استغاثه ب درگاه شما می خوانیم:
یا مولا
جشن نیمه شعبان *میلاد حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف* در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام دهستان برنطین برگزار گردید.
این جشن با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین آوازه و مداحی مداحان اهل بیت و اجرای زیبای گروه سرود
ابن الزهرا ، برگزاری مسابقات بین شرکت کنندگان و قرعه کشی و اهدای جوایز
به اسامی متبرک به نام *مهدی،مهدیه،نرجس* برگزار شد.

ادامه تصاویر در ادامه مطلب

ادامه مطلب
چند صباحی بمان، یا حسن عسکریبار مبند ای جوان، یا حسن عسکریلحظه ی دردسرت، آمده بالاسرتمهدیِ صاحب زمان، یا حسن عسکریشکرِ خدا در گذر، حضرت نرجس ندیددست تو در ریسمان، یا حسن عسکریتشنه لب سامرا، ماه ربیعت چراگشته شبیه خزان؟! یا حسن عسکریدر دل زهرایی ات، خاطره ی محسنشریخته داغی گران یا حسن عسکریداغِ دلت این شده، از غم محسن شده...فاطمه، قامت کمان، یا حسن عسکریرنگِ رخت را عجیب، زهر بهم ریختهتشنه لبی بی گمان، یا حسن عسکریخورد اگر ظرف آب، بر لب و دند
شرح دعای روز هفدهم توسط آیت الله مجتهدی(ره) با تخلیص
✅ اللَّهُمَّ اهْدِنِی فِیهِ لِصَالِحِ الْأَعْمَالِ؛خدایا! در ماه رمضان مرا به اعمال صالح راهنمایی کن. خدایا در ماه رمضان به اتیان اعمال صالح یاریم کن؛ توفیق بده اهل قرائت قرآن باشم که یکی از اعمال صالح تلاوت قرآن است؛ بهترین چیز ها تلاوت قرآن است که زنگار دل را از بین می برد مخصوصا در سحرها مقید باشید دو؛ سه صفحه قرآن بخوانید ؛ استغفار هم زنگ دل را می برد، دست بر سر یتیم بکشی هم زنگ دل را ا
نصب برنامه برای اندروید

کلیات زیارات به همراه صوت با امکانان اشتراک گذاری متن ها

شامل:

- زیارت حضرت رسول اکرم+صوت

- زیارت حضرت زهرا(ص)+صوت

- زیارت حضرت علی (ع) امین الله+صوت

- زیارت ائمه بقیع ( حضرت امام حسن مجتبى و امام زین العابدین و امام محمد باقر و امام جعفر صادق علیهم السلام )+صوت

- زیارت امام حسین (ع)+صوت

- زیارت امام موسی کاظم+صوت

- زیارت امام رضا (ع)+صوت

- زیارت امام جواد (ع)+صوت

- زیارت امام هادی (ع)+صوت

- زیارت امام حسن عسکری (ع)+صوت

- زیارت ا
رزق حلالِ فاطمی از آسمان نخوردهر کس که غصه ی غمِ صاحب زمان نخوردبا بدترین گناه، تفاوت نمی کندآن طاعتی که مُهر ولی پایِ آن نخوردباید که شک کند به مسیرِ تقربشعاشق اگر که طعنه و زخم زبان نخوردسگ شهره شد به خوی وفا، چون تمام عمراز دستِ غیرِ صاحب خود، استخوان نخوردخوشبختِ واقعی است گدایی که لحظه ایاز پشت خانه ی گلِ نرجس تکان نخوردزاهد به زُهد محض به جایی نمی رسددودِ چراغ اگر درِ این آستان نخوردشیعه نخوان هر آن که به نعمت قرین شد و...اندوهِ جیب خال

سال ۱۳۵۹ از خانواده‌ای افغانستانی تبار در ایران متولد شد. نوجوان بود که دلیرانه به صفوف مجاهدان افغانستانی پیوست تا داد شیعیان مظلوم هموطنش را از طالبان جهل و خون بگیرد. عادت نداشت از مجاهدت‌هایش حرفی بزند همین بود که از ۵ سال و اندی حضورش در افغانستان خاطره‌ای باقی نیست جز اینکه با ابوحامد همرزم بود. روز خواستگاری گفته‌بود " تا جنگ باقی است من مجاهدم ، هر جای دنیا که باشد" سال ۱۳۸۰ پای سفره عقد نِــشَـست و باز از جنگ دل نــَشُــست. زیبای
نذر یار است، میان تن اگر جان داریمهرچه داریم ازین نیمه ی شعبان داریماشتیاق دل دیوانه ی ما دیدنی استخنده بر چهره ولی دیده ی گریان داریماز عطا و کرم حضرت نرجس خاتونعشق دلدار، در این سینه فراوان داریمهر که هر چیز دلش خواست بگوید اماما به برگشت گل فاطمه ایمان داریمعهد بستیم که جان بر کف مهدی باشیمبا نبی و علی و فاطمه پیمان داریمخودمانیم چه عیدی؟! چه سرور و جشنی؟!تا که دلبر نرسد، حال پریشان داریمسر و سامان همه از اوست، اگر سر نرسد...تا ابد زندگیِ
کارگاه آموزشی با عنوان بیماری سل و ایدز،
ویژه بهورزان در مجتمع توان بخشی و نگهداری از سالمندان حضرت نرجس
خاتون(س) مزینان برگزار شد.
مهندس
شهرآبادی مسئول واحد بهورزی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن  هدف از
برگزاری این کارگاه را ارتقاء دانش و افزایش اطلاعات بهورزان و احتیاطات
استاندارد برای پرسنل بهداشتی و نحوه برخورد با موارد پرخطر معرفی کرد.
 خانم
رضایی مسئول واحد نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه کلیاتی درخصوص نحوه
مراقبت و ثبت دانش
امیر من : شناختی مختصر ولی عمیق از امیر کربلا، امیری به نام حسین…

امیر من : نرجس شکوریان فرد، عهد مانا

بریده کتاب(۱):
هق هق گریه هم را خاموش نمی کنم!جلوی اشک هایم را نمی گیرم!به خودم دلداری نمی دهم تا آرام شوم!اما خدایا! فقط حسین است که می تواند برای تو همه ی زندگی اش را ببخشد.

دانلود
ادامه مطلب
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در سخنی گران قدر، والایی سالمندان را این گونه ترسیم می کند: «احترام به پیران امت من، گرامی داشت من است.»

نگذاریم امروز پدربزرگ ها و مادربزرگ ها ،تنهایی اشان را با عکس های قدیمی تقسیم کنند
سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ شورای جهانی سالمندی را تشکیل داد و در همان سال طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد تا اینکه در سال ۱۹۹۰ این شورا اول اکتبر را روز جهانی سالمندان تعیین کرد.  با این نگاه همه سا
 شعر سلاله‏ ى طه‏ 
محمدتقی براتی
مژده که میلاد منجى بشر آمد
فُلک هدى را دلیل و راهبر آمد
مژده که آمد خدیو عالم امکان  
حجّت برحق امام منتظر آمد
مژده که خورشید تابناک ولایت
بر فلک عدل و داد، جلوه‏ گر آمد
نیمه شعبان رسید و منتظران را 
شام غم افزاى انتظار سر آمد
  مایه‏ ى اعزاز رهروان شریعت
مُحیى احکام و فخر بوالبشر آمد
نخل ولایت بر این شکوفه‏ى عصمت 
بار دگر سرفراز و بارور آمد
دیده‏ ى نرجس بر آن جمال دل آرا
گویى بر قرص مه نظاره‏گر آمد
حجّت ثا
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی
رزق حلالِ فاطمی از آسمان نخوردهر کس که غصه ی غمِ صاحب زمان نخوردبا بدترین گناه، تفاوت نمی کندآن طاعتی که مُهر ولی پایِ آن نخوردباید که شک کند به مسیرِ تقربشعاشق اگر که طعنه و زخم زبان نخوردسگ شهره شد به خوی وفا، چون تمام عمراز دستِ غیرِ صاحب خود، استخوان نخوردخوشبختِ واقعی است گدایی که لحظه ایاز پشت خانه ی گلِ نرجس تکان نخوردزاهد به زُهد محض به جایی نمی رسددودِ چراغ اگر درِ این آستان نخوردشیعه نخوان
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی
رزق حلالِ فاطمی از آسمان نخوردهر کس که غصه ی غمِ صاحب زمان نخوردبا بدترین گناه، تفاوت نمی کندآن طاعتی که مُهر ولی پایِ آن نخوردباید که شک کند به مسیرِ تقربشعاشق اگر که طعنه و زخم زبان نخوردسگ شهره شد به خوی وفا، چون تمام عمراز دستِ غیرِ صاحب خود، استخوان نخوردخوشبختِ واقعی است گدایی که لحظه ایاز پشت خانه ی گلِ نرجس تکان نخوردزاهد به زُهد محض به جایی نمی رسددودِ چراغ اگر درِ این آستان نخوردشیعه نخوان

بریده کتاب(۱):
هق هق گریه هم را خاموش نمی کنم!جلوی اشک هایم را نمی گیرم!به خودم دلداری نمی دهم تا آرام شوم!اما خدایا! فقط حسین است که می تواند برای تو همه ی زندگی اش را ببخشد.

دانلود

ادامه مطلب
 از حرارت لحنش فهمیدم کابوس اسارت ما آتشش می‌زند که دیگر صدایش بالا نیامد، خاکستر نفسش گوشم را پُر کرد و حرف را به جایی دیگر کشید :«دیشب دست به دامن امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) شدم، گفتم من بمیرم که جلو چشمت به فاطمه (سلام‌الله‌علیها) جسارت کردن! من نرجس و خواهرام رو دست شما امانت می‌سپرم!» 

ادامه داستان در ادامه مطلب...

متن کامل داستان در پیام رسان های اجتماعی تقدیم حضورتان

https://eitaa.com/dastanhaye_mamnooe
https://sapp.ir/dastanhaye_mamnooe
https://t.me/dastanhaye_mamnooe

ا

شیوع ویروس منحوس کرونا بخشی ازاین کره خاکی رادرگیرکرده است به نظرمی رسدبرای اینکه بااین ویروس مقابله کنیم بایدعلاوه بررعایت نکات بهداشتی همچون شستن دستها بامایع واستفاده ازماسک و...
دستورات دینی قطعا می تواندبلاها راازماوخانواده مارفع نمایدهمچون 
1- هرروز صدقه دادن که این عمل باعث می شود 70بلا ازانسان دفع شود
 2-هرروز خواندن حداقل 7مرتبه سوره حمدجهت سلامتی خودوجامعه ای که درآن زندگی می کنیم
3-صله رحم تلفنی انجام دادن 
4- به مدت 10روززیارت
مقدمه،معرفی چکیده اهداف:
● امامت امام زمان(عج)●زندگی نامه پدر بزرگوار ایشان امام حسن عسگری(ع)●زندگی نامه حضرت نرجس خاتون مادر بزرگوار حضرت ولیعصر●آغاز امامت حضرت و داستان نماز خواندن بر پیکر پاک پدرشان امام عسگری●غیبت صغری و کبری●تشرف کسانی که به محضرمقدس حضرت رسیده اند●تمام صوت ها و کلیپ های مربوط به آقا صاحب الزمان و ظهور●مباحث مهدویت و انتظار فرج●منجی در ادیان دیگر●سواد رسانه ایو ان‌شاءالله در آخر بتوانیم که در پایان این مباحث
✨﷽✨
✅حضرت آیت الله مجتهدی تهرانی :
✍یک یادگاری به ما داد: اقامه که میگویی قبل
از گفتن الله اکبر یک سلام به امام حسین(ع)بده
که نمازت عالی می شود...
در گرفتاری ها توصیه می کرد به حضرت نرجس‌
خاتون(س) متوسل شوید ایشان مادر ولیّ زمان
ما هستند به فرزندشان می گویند: پسرم، این
شخص به من متوسل شد خواسته‌اش را بده.
هزار صلوات یا یک ختم قرآن نذر ایشان کن
تا گرفتاریت برطرف شود.
مکرر نقل می کرد: شخصی خدمت آقای اراکی
(ره)رسید عرض کرد: آقا مرا موعظه کنید.
آقای
نام کتاب (حّ)، برگرفته از حروف اول نام دو زن، یعنی: حکیمه خاتون عمه‌ی امام حسن عسکری (ع) و حُدَیثه، مادر امام حسن عسکری می‌باشد.

رمان «حاء مشدّد» با موضوع زندگانی حکیمه خاتون (س) و حدیثه خاتون (س) به قلم عترت اسماعیلی به نگارش درآمده. داستانی که از روزهای پرالتهاب بعد از شهادت امام حسن عسکری و آغاز امامت امام زمان (عج)؛ روایت خود را شروع می کند و داستانش را با ماجرای تلاش خلیفه وقت برای یافتن امام عصر و به شهادت رساندن ایشان ادامه می دهد.

«
زندگینامه
امام زمان
نام پدر و مادر امام زمان (ع
نام پدر این بزرگوار امام حسن
عسکری (ع) پیشوای یازدهم و نام مادر گرامیشان نرجس خاتون (س) می باشدکه ایشان بنا
بر روایات یک شاهزاده رومی بودند و درخواب با امام حسن عسکری (ع) آشنا شده و
مسلمان می شوند . امام زمان تنها فرزند امام حسن عسکری (ع) می باشد
تاریخ ولادت
یک سال و یک ماه پس از ازدواج امام حسن عسکری (ع) و نرجس خاتون
امام زمان به دنیا می آیند حضرت ولی عصر (ع) بنا بر بیشترین روایت روز جمعه نیمه
شعبان 255 
نرجس (خواهرزاده حدودا ۱۳ ساله م) یه دفتر درست کرده پر از سوالهای عجق وجق باحال و میده بهمون که جواب بدیم. مثلا باید از کار درستی که از انجامش پشیمونیم و کار احمقانه ای که از انجامش پشیمون نیستیم، از بزرگترین و کوچکترین هدفهامون و کارهایی که به خاطر رسیدن به اونها حاضریم انجام بدیم، و این که آیا دلمون زندگی دوباره میخواد و... بنویسیم! کلا سوالها که تموم میشه حس میکنی یه سفر عمیق فلسفی تو دل زندگی خودت رفتی و برگشتی و فقط میخوای جیغ بکشی!  
حالا ج
نرجس (خواهرزاده حدودا ۱۳ ساله م) یه دفتر درست کرده پر از سوالهای عجق وجق باحال و میده بهمون که جواب بدیم. مثلا باید از کار درستی که از انجامش پشیمونیم و کار احمقانه ای که از انجامش پشیمون نیستیم، از بزرگترین و کوچکترین هدفهامون و کارهایی که به خاطر رسیدن به اونها حاضریم انجام بدیم، و این که آیا دلمون زندگی دوباره میخواد و... بنویسیم! کلا سوالها که تموم میشه حس میکنی یه سفر عمیق فلسفی تو دل زندگی خودت رفتی و برگشتی و فقط میخوای جیغ بکشی!  
حالا ج
چهل هفته انتظار: روایتگر انتظاری زیبا برای هدیه ای از طرف خدا
چهل هفته انتظار: نرجس خاتون آیتی
بریده کتاب(۱):
نازنینم امروز روز بیستم زندگی جنینی تو است، مادرت تمام دیشب و امروز را با هیجان خاصی به تو فکر می کند. وقتی پدرت را دیدم با اشتیاقی عجیب گفتم از امروز قلبش می تپد، آری امروز بیستمین روز جنینی است که آغاز تپش قلب هر انسانی است. بگو ببینم تو با این قلب  چه خواهی کرد؟ با قلب پاکت چه کسی را دوست خواهی داشت؟
بریده کتاب(۲):
امروز از کوه برمی گشت
بسم الله الرحمن الرحیم
خدای سبحان در آیات کریمه ی قرآن عشقبازی های خاص خود را دارد. گاه ظاهر، گاه باطن. جلوه گریهایی دارد. لسان هر وجه از وجوهش را فقط اهل آن می فهمند.
این دل عاشق هم در اندرون خلوت خود ببین چه باده ای از دست آن یار ستانده:
پرده ی اول:
 { إنّ الله اصطفی آدم و نوحاً و آل إبراهیم و آل عمران علی العالمین }
 { ذرّیّةً بعضها من بعض و الله سمیعٌ علیم }
همانا خدای تعالی آدم و نوح و آل ابراهیم و آل عمران را بر تمامی عالمیان برگزید و برتر

دانلود

بریده کتاب(۱):

دانلود

ادامه مطلب
حجت الاسلام مرتضی ملکیان، امام جمعه شهر شاهین شهر، در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون(سلام الله علیها) دولت آباد اصفهان، موارد مطروحه در قیام امام حسین علیه السلام را شامل علل و موجبات قیام، کیفیت قیام، نتاج قیام ، عبرت های عاشورا  و درس های عاشورا دانست.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، درس های عاشورا را شام  شجاعت و ایثار، دینداری و این که در راه قرآن باید از همه چیز گذشت و در میدان نبرد حق علیه باطل کوچک و بزرگ، زن و مرد
{دیکشنری مهدوی - شماره 32}

م- مادر حضرت مهدی
در کانون خانواده ی امام عسکری، آن بانوی گرامی را با نامهای مختلفی از قبیل نرجس، سوسن، صقیل، حدیثه، حکیمه، ملیکه، ریحانه و خمط صدا میزدند. از دیدگاه یکی از پژوهشگران، سبب تعدد نامهای مادر حضرت مهدی، علاقه و محبت فراوان علاقه فراوان امام عسکری به او بوده چرا که نامهای گل ها و شکوفه ها را بر وی نهاده بودند.

م- محمد بن عثمان بن سعید عمری
دومین نائب خاص حضرت مهدی در دوران غیبت صغری بود. برخی ویژگی های ای
کتاب زنان عنکبوتی نویسنده: نرجس شکوریان فرد انتشارات: عهد مانا

کتاب زنان عنکبوتینویسنده: نرجس شکوریان فردانتشارات: عهد مانا
معرفی:
زنان عنکبوتی فرا داستانی است که از میان جامعه ایران، سر بلند می کند…
بریده کتاب زنان عنکبوتی :
من فقط عکسای خودمو می ذاشتم. عکس های مهمونیا و گردشایی که می رفتم. یا گردش و تفریح.عکسای خودمو دوست داشتم. البته برام مهم بود که لایک ❤️و پیام هم داشته باشم.پیجم مثل بچه ام شده بود. مثل خونه خودم. هم دوستش داشتم، هم تو
امروز یکشنبه است صبح کلاسمو نرفتم و به مامان دروغ گفتم
یه جورایی انگار روم نمیشد برم حتی نمیدونم چرا انگار هشت صبح بیشتر تو چشم باشی!!!!!
هیچ وقت شب قبل شروع چیزی خوابم نبرده پونزده ساله اول مهر استرس میگیرم ،وقتی استرس میگیرم و میتسم دست خودم نیستم نه میفهمم چیکار میکنم نه میفهمم چی میگم و دورم چه خبره دیروز افتضاح شد حس میکردم تقی زاده به منه که داره میخنده روم نمیشد تو چشم استاد نگاه کنم داشتم دروغ میگفتم و کل کلاس میدونستن دارم دروغ میگم ب

کارگاه اموزشی طرح دادرس به مدت 2رورز در دبیرستان نرجس وباهمکاری مربی هلال احمر سرکار خانم حسینی مورخ 98/11/7 برگزار گردید.

موارد آموزشی
*آموزش اطفا حریق
*اموزش انواع حمل مصدومین
*آموزش کمکهای اولیه 

در پایان ازمون پایانی برگزار گردید 
همچنین از طرح معاونت مالی اداره جناب آقای طاهری و کارشناسان بازدید به عمل آوردند.

مژده که میلاد منجى بشر آمد
فُلک هدى را دلیل و راهبر آمد

مژده که آمد خدیو عالم امکان  
حجّت برحق امام منتظر آمد

مژده که خورشید تابناک ولایت
بر فلک عدل و داد، جلوه‏ گر آمد

نیمه شعبان رسید و منتظران را 
شام غم افزاى انتظار سر آمد

مایه‏ ى اعزاز رهروان شریعت
مُحیى احکام و فخر بوالبشر آمد

نخل ولایت بر این شکوفه‏ى عصمت 
بار دگر سرفراز و بارور آمد

دیده‏ ى نرجس بر آن جمال دل آرا
گویى بر قرص مه نظاره‏گر آمد

حجّت ثانى عشر، سلاله طه 
مظ
بسم الله الرحمن الرحیم
اگر روزی دختر داشته باشم برایش از ام ابیها سلام الله علیها میگویم تا بداند مهربان ترین خلق خدا چقدر فاطمه اش را، دخترش رادوست داشت چقدر وجود ریحانه ای مثل فاطمه برایش ارزشمند بود، تا به وجود خودش افتخار کند تا ارزش وجودیش را بداند تا ریحانه بودن جنسیتش باعث افتخارش باشد...
برایش از قصه مرد نابینا و حضرت مادر میگویم تا معنی حیا را بفهمد تا برای خودنمایی دست به هرکاری نزند تا عزتمند بار بیاید...
 برایش قصه زینب سلام الله

کتاب رنج مقدس۲ : ادامه ای از یک کتاب بی نظیر…

کتاب رنج مقدس۲نویسنده: نرجس شکوریان فردانتشارات عهد مانا
معرفی:
در ادامه کتاب پرفروش رنج مقدس، این‌بار خانم شکوریان‌ فرد سراغ سوژه‌ی فرعی داستان کتاب قبلی خود رفته است و داستان، درباره مصطفی و حوادث پیرامون او شکل گرفته است.اگر با رنج مقدس، ارتباط برقرار کرده‌اید و از نکات شیرین سبک زندگی ایرانی اسلامی آن بهره بردید، پیشنهاد می‌کنیم، رنج مقدس ۲ را از دست ندهید.

خرید کتاب رنج مقدس ۲ : ر
سلام
از شب تولدش تا امروز چیزی ننوشته ام اینجا.
انگار که کلا اینجا رو فراموش کرده باشم...
تعلق خاصی ندارم دیگه بهش.
به بیشتر چیزها تعلقی ندارم تقریبا...
این مدت دو ماه، اتفاق کم نیفتاده...
ماجراهای درگیریهای گلباد.
ماجراهای شهادت و له شدن و شلیک و سیل و زلزله و و و و ...
حالا هم نوبت کورناست...
دانشگاه تعطیله..
نشد که پست "فرصت مطالعاتی" رو ارسال کنم...
اصلا هنوز هیچی نشده. و شاید هیچ وقت نشه...
قصه ی تصادف او...
و ماجرای جور کردن پول...
و اون روز صبح عجیب... ک

برنامه های دهه فاطمیه مورخ 8 بهمن در دبیرستان نرجس برگزار شد.

برنامه های اجرایی به شرح زیر می باشد:

«    فضا سازی  »

«  اجرای مراسم سخنرانی و سوگواری با حضور حاج آقا احمدی »

«
بعد سرما بهار می آید
لطف پروردگار می آید
بی قراری؟ قرار می آید
به سر این انتظار می آید
جام اعلاتری دهید امشب
باده ی کوثری دهید امشب
مژده بر عسکری دهید امشب
دلبرِ گل عذار می آید
عید موعودِ نیمه ی شعبان
روز مسعودِ نیمه ی شعبان
برکت و جودِ نیمه ی شعبان
ناجی روزگار می آید
پسر نرجس، آفتاب زمین
بهجت و شور هر دل غمگین
آرزوی تمام صدیقین
نور لیل و نهار می آید
مهر جانانِ خود نگه دارید
در دل، ایمان خود نگه دارید
عهد و پیمان خود نگه دارید
مرد باشیم، یار می

با عرض سلام ، بنده به عنوان یکی از دانش آموزان دبیرستان دوره اول نرجس طاقانک رضایتمندی خود را از فعالیت های شورای دانش آموزی اعلام میکنم.با تشکر از شما و قدر دانی از زحماتتان.
فرم رضایتمندی توسط مدیر 

فرم رضایتمندی توسط مربی پرورشی ومسئول پیگیری شورا

فرمهای نظر سنجی

تحلیل فرمهای نظر سنجی
"به نام آفریننده هستی"
تحلیل فرم رضایتمندی دانش آموزان از عملکرد شورای دانش آموزی نرجس طاقانک
1-در تحلیل سوال اول دانش آموزان تکمیل کننده همگی
بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از دغدغه های اصلی دانشجو در زمان ورود به دانشگاه دغدغه های ناشی از حضور برای اولین بار در یک محیط مختلط است و معمولا این قضیه کلی از ذهن و انرژی جوانان رو به خودش اختصاص می ده. حتی اگر شخصی دچار انحرافات جنسی نشه لا اقل برای دفع مضرات حضور در محیط مختلط کلی از انرژی و وقت و فکرش گرفته می شه.
شکر خدا رشته ی ما یه جوری بود که تو کلاسهامون بیش از نود درصد پسر بودن و خیلی تهدید متوجهمون نشد.
الحمدلله اخیرا دانشگاه های تک جن
در ذهنم به نرجس می گویم: "تا به حال به فلسفه خواندن فکر کردی؟" مدتی طول کشید که این را یاد گرفتم. حتی برای تمسخر چیزی هم لازم است آن را خواند و یاد گرفت. چه رسد به نقد و بررسی عقلی و منطقی. مدتی ست که از جهاتی ذهنی منظم تر دارم. از وقتی که به خودم اجازه دادم بدون تلقین به فلسفه فکر کنم. از وقتی که به خودم اجازه دادم بدون سوگیری بروم دیدار رهبری. با تمسخر و بدون دلیل و به طور تلویحی از فلسفه خواندن منع می شدم. از آدم های وابسته. از آدم هایی مثل غلامی. از

امام رئوف : ای حرمت ملجاء درماندگان دور مران از درو راهم بده…

ای حرمت ملجأ درماندگاندور مران از در و راهم بده...
#امام_رئوف#نرجس_شکوریان_فرد#عهد_مانا#اهل_بیت#جوان
من عادت کرده ام برکت روزی ام را، از یک خوب بگیرمیک بخشنده، یک مهربان، یک رئوف!اول وقت که روزت را با یک انسان کریم شروع کنی، هیچ شری نیست که خیر نشودمن در ایران به دنیا آمدم؛ در خانه ی یک کریممن خانه زاد امام رئوفم، امام رضا علیه السلام

ما که امام ندیده ایم. کنارش زانو نزده ایم.

کتاب هنوز سالم است : روح که سالمِ سالمِ سالم باشد سالم ماندن جسم غریب نیست…

کتاب هنوز سالم است(ج۴ مجموعه از او)شهید شفیعینویسنده: نرجس شکوریان فردانتشارات: عهد مانا
معرفی:
من در سال ۱۳۸۱ در تشییع پیکر محمد رضا شفیعی شرکت کرده بودم و می دانستم که پیکر مطهرش سالم است. ولی همیشه دوست داشتم دلیل سالم بودن پیکرش رو بدونم. وقتی این کتاب رو خوندم اصلا فکر نمی کردم که این قدر زندگی ساده و خاکی داشته باشن. متوجه شدم که مادر نقش سازنده ای داشتند. ما
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری برگزار می کند؛
نقد و بررسی کتاب "تا نیما"
نوشته ی سیدحمزه کاظمی سنگدهی
و با حضور منتقدین
خانم نرجس اقبالی؛ "شاعر و نویسنده" و آقای یاسر محمودی؛ "نویسنده و کارشناس پژوهش حوزه هنری"
چهارشنبه 1398/08/29 ساعت 14 الی 16
مکان: حوزه هنری شهر ساری
از همه علاقمندان به حضور در برنامه بررسی و نقد کتاب دعوت به عمل می آید.
یادداشتی از یک دوست

اول  مهر ماه که به کلاس اول مدرسه نمونه دولتی دخترانه زینبیه مهدیشهر
رفتم وقتی به معلم نگاه کردم نگاهش آنچنان مهربان بود درست مانند نگاه مادر
من ، دستان نوازشگرش بوی مادرم را می داد  و همه آن خوبیهایش مایه آرامش
من شد و من شیفته آموختن شدم  برای رفتن به آن مدرسه و آن کلاس که آموزگارش
خانم سعیدی بود چنان ذوق و شوقی داشتم که دیگر هیچ زمانی حتی در اولین روز
ورود به دانشگاه آن احساس  دلنشین در وجودم نبود . در آن سال جمعه ها
مهدی(عج) و مسیح(ع) نوادگان دختری «یسّی»
Mahdi (pbuh) and Christ (pbuh) descendants of "Yasi" daughter
حضرت عیسی(ع) نواده دختری «یسّی» است. مهدی(ع) نیز از جانب مادرش، نرجس خاتون، نواده دختری «یسّی» است، زیرا او دختر یشوعا، پسر قیصر، شاه روم و از نسل داود پیامبر(ع) بوده و مادرش از اولاد یکی از حواری‌های عیسی(ع) به نام شمعون صفا، وصی حضرت عیسای مسیح است، که وی نیز نواده عیسی(ع) است.
Jesus (pbuh) is the granddaughter of a girl named Jesse. Mahdi (pbuh) is also the granddaughter of "Yasi" daughter by his mother, Narjes Khatoon, because he is the daught
ر
یازدهمین زندگی کوتاه و بسیار سختی داشتند. ایشان تنها حدود ۲۹ سال عمر کردند و در اکثر مواقع تحت نظر بوده اند. برای این که با خلاصه ای از زندگی نامه امام یازدهم آشنا شوید با ستاره همراه باشید.

تولد امام حسن عسکری (ع)
بنابر کتاب های معتبر دینی امام حسن عسکری (ع) در روز هشتم یا دهم ماه ربیع الثانی سال ۲۳۲ قمری (سال ۸۴۷ میلادی) به دنیا آمده است. در تقویم های ما روز هشتم ربیع الثانی به عنوان تاریخ تولد امام حسن عسکری (ع) ثبت شده است. پدرش امام هادی (ع)
مراسم دومین سال درگذشت ذاکر و شاعر انقلابی، عالم جلیل القدر زنده یاد حاج شیخ حبیب اله عسکری مزینانی روز پنجشنبه 21 آذر در بهشت علی علیه السلام زادگاهش مزینان برگزار شد.

دو سال از فراقش گذشت و همچنان داغ ماتم نبودنش بر دل هایی که زمزمه ی محبت او را شنیده اند سنگینی می کند و گویا این درد تا ابد خواهد ماند مردی که به راستی حبیب خدا بود و ذات احدیت او را عزتی جاودانه بخشیده است.
✔️21 آذر در تقویم زندگی پربرکت و طیبه عالم جلیل القدر و مجاهد نستوه
خرید و فروش در محله ای مانند جردن کار چندان آسانی نیست و حداقل بودجه ای که برای خرید و فروش در این محله لازم دارید از 1 میلیارد تومان شروع می شود. برای خرید آپارتمان در محله جردن چه شمالی و چه جنوبی باید بودجه های میلیاردی داشته باشید زیرا آپارتمان های این محله از متری 18 میلیون تومان شروع میشود تا به بالا. محله جردن جزء یکی از مشهورترین و گران ترین محله های شمال تهران برای خرید خانه و آپارتمان است. این محله بعد از انقلاب به نام های آفریقا و 

مراسم اولین سالگرد درگذشت یار و همراه فرزند شایسته کویرمزینان زنده یاد بی بی فاطمه(پوران ) شریعت رضوی، همسر معلم شهید انقلاب دکتر علی شریعتی مزینانی، روز شنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۸ از ساعت ۹صبح تا ۱۲ در هیئت ابوالفضلی مزینان برگزار می شود.
این مراسم با حضور فرزندان و بستگان دکتر علی شریعتی مزینانی و شریعت رضوی و رهروان و دوستداران این خاندان بزرگ و همچنین مردم قدرشناس مزینان و خطه ی کویر برگزار می گردد.
شایان ذکر است جمعی از پزشکان متخصص مزینان
بیاناتی عرشیبسیار مهمبسیار دقیقبسیار پایه
در خصوص:معرفت نورانیت
دوستان عنایت داشته باشند، این مبحث هرچند طولانی است، ولی بخاطر اهمیت آن، و حفظ انسجام آن، یکجا تایپ و ارسال می گردد تا عزیزان اشراف کامل به مفهوم حقیقی و نورانی و روحانی و ملکوتی آن پیدا کنند.
فهم دقیق این مبانی،ادراک صحیح و عمیق این حقایقمی تواند اسرار بسیاری را به منظر شهود عارفان وارسته و مهذّب مکشوف سازد.

دوستان عزیزهرچند مطلب طولانی است،ولی بی نهایت مهم و حیاتی است.توصی

کتاب رنج مقدس۲ : ادامه ای از یک کتاب بی نظیر…

کتاب رنج مقدس۲نویسنده: نرجس شکوریان فردانتشارات عهد مانا
معرفی:
در ادامه کتاب پرفروش رنج مقدس، این‌بار خانم شکوریان‌ فرد سراغ سوژه‌ی فرعی داستان کتاب قبلی خود رفته است و داستان، درباره مصطفی و حوادث پیرامون او شکل گرفته است.اگر با رنج مقدس، ارتباط برقرار کرده‌اید و از نکات شیرین سبک زندگی ایرانی اسلامی آن بهره بردید، پیشنهاد می‌کنیم، رنج مقدس ۲ را از دست ندهید.

خرید کتاب رنج مقدس ۲ : ر
گاهی وقت ها خسته ای ، خیلی! روح و جسمت یک نوازش درست و حسابی طلب می کند ، یک حال خوب ، یک هوای پر نسیم ، یک چشم انداز زیبا تا افق ، یک تکیه گاه محکم ، یک چشم امیدوار یک کسی که مثل همه نباشد. همیشه باشد  این موقع ها آدم دلش پر نیست ، عقده ها و حرفای زیادی دیگران اعصابش را بهم نریخته است ، چون دل پر از عقده برای آدم های ضعیف است. این عقده ها ، کینه و نفرت و نفرین می آورد ، این دل را نمیگویم که ب درد زباله می خورد. دل خسته را می گویم که همه ی زار و نزار دن
به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا وبا توجه به دستور اداره مبنی بربرگزاری کلاس های درسی وآموزش در فضای مجازی کلیه دانش اموزان برنامه های اموزشی را از طریق اموزش در فضای مجازی دریافت کردند

برنامه آموزش مجازی دبیرستان نرجس طاقانک اسفند 98

علوم
معارف
مطالعات
شنبه

هنر
ادبیات
ریاضی
یکشنبه

ریاضی
فناوری
عربی
دوشنبه

تفکر
قرآن
زبان
سه شنبه

مطالعات
ادبیات
علوم
چهارشنبه

ساعات آموزش :  9 الی 13

ساعات بررسی تکالیف :19  الی 22شب

جهت پاسخگویی،
کرونا حکومت نظامی اعلام کرده است، همگی خانه‌نشین شده‌ایم، می‌گویند کین درد مشترک حتما جدا جدا درمان می‌شود. و چه کس خبرش هست که این سال‌ها تک به تک ما خانه‌نشین شده‌ایم؟ چه آن هنرمندی که به آفساید کشیده شد اما به لجن کشیده نشد و چه آن دختری که می‌خواست به جای زایشگاه به دانشگاه برود و چه آن زنی که می‌خواست به جای ریختن هنر از هر انگشتش، دست رنج خودش به حسابش ریخته شود و چه آن رخی که با اسید در نصف جهان نیم ‌رخ شد و چه آن چشمانی که در همان ن
امروز پیش دکتر فرزادفر رفتم، کلاس دکتر خویی را پیچاندم و رفتم بیمارستان و ناراحت بودم که کلاس دکتر خویی نازنین رو که اینقدر خوبه رو از دست دادم. ساعت ۱۱ و نیم حضورم رو زدم تو دانشکده و سریع رفتم به سرویس پرستاری برسم ولی اتوبوسیش پای من اونجا رو ترک کرد و مجبور شدم با مترو برم. مطمین بودم که خیلی دیر میرسم و برای اولین دیدار این بی نظمی خیلی زشته(در کل ۶ دقیقه آخرش دیر کردم) شریعتی پیاده شدم و با قدم های تند رسیدم بیمارستان. یه نگهبان دم در منتظ

به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا وبا توجه به دستور اداره مبنی بربرگزاری کلاس های درسی وآموزش در فضای مجازی کلیه دانش اموزان برنامه های اموزشی را از طریق اموزش در فضای مجازی دریافت کردند.

برنامه آموزش مجازی دبیرستان نرجس طاقانک اسفند 98

علوم
معارف
مطالعات
شنبه

هنر
ادبیات
ریاضی
یکشنبه

ریاضی
فناوری
عربی
دوشنبه

تفکر
قرآن
زبان
سه شنبه

مطالعات
ادبیات
علوم
چهارشنبه

ساعات آموزش :  9 الی 13

ساعات بررسی تکالیف :19  الی 22شب

جهت پاس

کتاب حاج قاسم : قاسم باشی و قاسمی زندگی کنی می شوی عزیز هم دنیا و هم آخرت…

کتاب حاج قاسمنویسنده: نرجس شکوریان فردانتشارات: عهد مانا
بریده کتاب(۱):
✅ یک ویژگی هست که خاص شهداست؛ زنده اند … ما را مشاهده می‌ کنند…همین هم می شود کلید قفل رمز آلودی که فقط مسلمانان می‌ فهمندش!
حاج قاسم و یاران شهید امام زمان عجل‌الله تعالی فرج الشریف نظاره‌ گر کارهای ما هستند. چه کاری؟ چگونه؟ چرا؟…⁉️⁉️
و چقدر دلشان می‌ خواهد که ما هم، مثل خودشان زندگی‌ م
مستندات انجمن نماز

برگزاری نماز شوق وصل

برگزاری نماز به مناسبت هفته وحدت نوسط حاج آقا احمدی

برگزاری نماز به مناسبت مراسم 13آبان با مدارس هم جوار در محل امامزاده دومعصوم طاقانک

اقامه نماز هر روزدر آموزشگاه

برگزاری نماز شوق وصل در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر طاقانک

حضرت علی( علیه السلام ):شما را به نماز سفارش می کنم که پایه و اساس دین و مایه پایداری اسلام است بنابراین از آن غفلت نکنید.
صورت جلسه ستاد اقامه نمازآموزش
یکی از ماجراهای اسرار آمیز قرآن حکیم داستان ذی القرنین است.
پیامبری ک ذو قرن بود؛ صاحب دو نیمه. صاحب دو دوره؛ دو عصر؛ صاحب دو عالم.
و حضرت وصیّ مولا امیرالمؤمنین علیه السلام در خطبه ی البیان فرمود: « أنا ذوالقرنین » ذوالقرنین منم.
.
.
حضرت ذی القرنین سه سفر داشت؛ سه سیر:
{ حتی إذا بلغ معرب الشّمس }؛ وقتی ب غروبگاه شمس رسید.
{ حتّی إذا بلغ مطلع الشّمس }؛ وقتی ب طلوعگاه شمس رسید.
{ حتّی إذا بلغ بین السّدّین }؛ وقتی بین دو سد رسید.

فعلا قصد نداریم ب اینه
یکی از ماجراهای اسرار آمیز قرآن حکیم داستان ذی القرنین است.
پیامبری ک ذو قرن بود؛ صاحب دو نیمه. صاحب دو دوره؛ دو عصر؛ صاحب دو عالم.
و حضرت وصیّ مولا امیرالمؤمنین علیه السلام در خطبه ی البیان فرمود: « أنا ذوالقرنین » ذوالقرنین منم.
.
.
حضرت ذی القرنین سه سفر داشت؛ سه سیر:
{ حتی إذا بلغ معرب الشّمس }؛ وقتی ب غروبگاه شمس رسید.
{ حتّی إذا بلغ مطلع الشّمس }؛ وقتی ب طلوعگاه شمس رسید.
{ حتّی إذا بلغ بین السّدّین }؛ وقتی بین دو سد رسید.

فعلا قصد نداریم ب اینه
یاهو
مادرم حافظه تاریخی اش حرف ندارد. سن و سال دورترین بچه های فامیل و همسایه را
به سال و ماه می داند. هیچ کس جرات ندارد با مادرم در مورد مساله تاریخ تولد بحث
کند. مادرم تاریخ تولد همه را می داند جز خودش. مادرم دو سه خواهر بزرگتر داشت که
هیچ کدام از آب و گل درنیامدند. خاله نرجس خاتونم از همان خواهرها بود که هنوز از
شیر گرفته نشده مریض می شود و عمرش را به شما می دهد. نوزاد بعدی مادر من بود که
از میان تمام امراض شایع جان سالم به در می برد و پدربزرگم ک

کتاب حاج قاسم : قاسم باشی و قاسمی زندگی کنی می شوی عزیز هم دنیا و هم آخرت…

کتاب حاج قاسمنویسنده: نرجس شکوریان فردانتشارات: عهد مانا
بریده کتاب(۱):
✅ یک ویژگی هست که خاص شهداست؛ زنده اند … ما را مشاهده می‌ کنند…همین هم می شود کلید قفل رمز آلودی که فقط مسلمانان می‌ فهمندش!
حاج قاسم و یاران شهید امام زمان عجل‌الله تعالی فرج الشریف نظاره‌ گر کارهای ما هستند. چه کاری؟ چگونه؟ چرا؟…⁉️⁉️
و چقدر دلشان می‌ خواهد که ما هم، مثل خودشان زندگی‌ م
فرشتگان حرم <fereshtegan.haram@gmail.com‏>
۱۰:۴۷ ‎(۹ ساعت پیش)‎

به من

کشتی برده فروشان، ز ره دور عیان است که برعرشه ی آن بانوی مُلک دو جهان است، بگو فخر زنان است، بگو مادر مولای زمان است، بود منتظر مقدم او بُشر سلیمان که به عنوان کنیزش بخرد، تا ببرد بر ولی قادر منّان، حسن عسکری آن یازدهم اختر تابان ولایت، به کف بُشر یکی نامه از آن شمس هدایت ،که ز اسرار خدا داشت حکایت، نگه دخت یشوعا چو بر آن نامه بیفتاد، قرار از کف خود داد و ببوسید و روی چشم نهاد و گـ
به مناسبت نیمه شعبان المعظم، سالروز ولادت نورانی منجی و عدل گستر عالم بشریت حضرت بقیت الله الاعظم(عج)
اشاره:
نیمه‌ی ماه شعبان المعظم هر سال هجری قمری مصادف است با طلوع خورشید درخشان جهان بشریت و مروارید فروزان اهل‌بیت عصمت و طهارت، احیاگر معالم دین و نابود کننده‌ی ظلم و ستم و شوکت تجاوزکاران و برقرارکننده‌ی حکومت عدل در سرتا سر جهان و بزرگ منادی توحید و عدالت و وارث راستین پیامبر اعظم(ص) و ائمه‌ی معصومین(ع) حضرت حجت بن الحسن العسکری، مهد

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین، انه خیر ناصر و معین
مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلی دِیَتُه وَ مَن عَلی دِیَتُه وَ اَنَا دِیَتُه(+)
آن کس که مرا طلب کند، مرا می یابد و آن کس که مرا یافت، مرا می شناسد و آن کس که مرا شناخت، مرا دوست می دارد و آن کس که مرا دوست داشت، به من عشق می ورزد و آن کس که به من عشق ورزید، من نیز به او عش
سیره‌
تربیتی امام موسی کاظم(ع) در مورد مباحث مختلف و خانواده و تربیت 

رهنمودهای
تربیتی امام موسی کاظم(ع)

جامعه‌ی
سالم و با نشاط در گروی این است که فرزندان خویش را درست تربیت کنیم زیرا تربیت یکی
از مهم‌ترین مقوله‌های تحصیل کمالات روحانی و نفسانی می‌باشد که امامان معصوم(ع) به
آن بسیار سفارش نموده‌اند. امام موسی کاظم(ع) نیز در جهت تربیت صحیح کودکان راهکارهایی
توصیه فرموده‌اند که برخی از آنان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

از حقوق
فرزند ب
اد سلیمیان

خدامُراد سلیمیان
اشاره:
پنهان زیستى امام مهدى(ع) نه تنها چگونگى
زندگى آن حضرت را در هاله‏اى از اسرار فرو برده که بسیارى از موضوعات مربوط
به حیات آن امام را نیز جزو امور پنهان نظام هستى قرار داده است.
یکى از مهم‏ترین این امور پنهان، محل
زندگى آن حضرت در طول غیبت ایشان است. از این رو بسیارى علاقه‏ مندند
بدانند که خورشید پنهان در کدامین بخش از این کره خاکى به گذران عمر
می‏پردازد و به بیان دیگر کدامین قسمت از زمین این منزلت را دار
ولادت فرخنده ی حضرت ولی عصر(عج) مبارک باد.اللهم عجل لولیک الفرج

صبح دم پیک مسیحا‌‌‌‌ دم جانان آمد
گفت برخیز که آرام دل و جان آمد 
 امام زمان "عجل الله تعالی فرجه الشریف" می فرمایند:
فَلْیَعْمَلْ کُلُّ امْرِء مِنْکُمْ بِما یُقَرَّبُ بِهِ مِنْ مَحَبَّتِنا، وَلْیَتَجَنَّبْ ما یُدْنیهِ مِنْ کَراهِیَّتِنا وَ سَخَطِنا
هر یک از شما باید به آنچه که او را به دوستی ما نزدیک میسازد، عمل کند و از آنچه که خوشایند ما نبوده و خشم ما در آن است، دوری گز
فضیلت  و اعمال  ماه شعبان
در فضیلت بعضی از اوقات بر بعضی دیگر، هیچ تردیدی نیست. تمامیِ ماه مبارک رمضان، لیلـة القدر، شب مبعث پیامبر(ص)، عید سعید غدیر و ... در شمار این ایّام مبارک است.
امّا گذشته از شرافت ذاتیِ بعضی از ایّام، اهمیّت حاصل از بعضی از وقایع خاص نیز به شرافت آن ایّام می افزاید. ماه شعبان نیز در شمار شریف ترین ایّام سال قرار دارد که نه تنها خود شریف است، بلکه بستر ولادت ولیّ مطلق الهی، حضرت بقیةالله(ع) نیز هست. از این روست که در سخنان
امام محمد تقی دردانه امام رضا علیه السلام جوان ترین پیشوای  شیعیان ومسلمانان است

امام نهم شیعیان حضرت جواد (ع ) در ۱۰ رجب سال ۱۹۵ هجری در مدینه به دنیا آمد.

نام مبارکش محمد معروف به جواد و تقی است .
القاب دیگری مانند : رضی و متقی نیز داشته ، ولی تقی از همه معروف تر می باشد .
مادر گرامی اش سبیکه یا خیزران است که این دو نام در تاریخ زندگی آن حضرت ثبت است .

امام محمد تقی (ع ) هنگام وفات پدر 8 ساله بود .

لذا پس از شهادت جانگداز حضرت رضا علیه السلام
امام مهدی کیست؟

وی یگانه فرزند امام عسکری (ع) یازدهمین امام شیعیان است. امام مهدی (عج) در سحرگاه نیمه شعبان ۲۵۵ ق در سامرّا چشم به جهان گشود و پس از پنج سال زندگی تحت سرپرستی پدر، و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال ۲۶۰ ه.ق امبه دنبال شهادت حضرت عسکری (ع)، همچون حضرت عیسی (ع) و حضرت یحیی (ع) که در سنین کودکی عهده‌دار نبوّت شده بودند، در پنج سالگی منصب امامت شیعیان را عهده دار شدند. آن بزرگوار پس از سپری شدن دوران غیبت با تشکیل حکومت عدل جهانی اح
به نام خدای مهدی عج

پاسخ:
مقدمه اول: حضرت عیسی(علیه السلام)به نص و تصریح قرآن کریم از دنیا نرفته
است و هنوز هم زنده است و خداوند او را به آسمان‌ها برده است«زمانی که
دشمنانش می‌خواستند او را بکشند کس دیگری را اشتباهاً به جای حضرت
عیسی(علیه السلام)به دار آویختند». قرآن در این مورد می‌فرماید: «… وَ ما
قَتَلُوهُ وَ ما صَلَبُوهُ وَ لکِنْ شُبِّهَ لَهُمْ وَ إِنَّ الَّذِینَ
اخْتَلَفُوا فِیهِ لَفِی شَکٍّ مِنْهُ ما لَهُمْ بِهِ مِنْ عِلْمٍ إِلا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها